Informācija
Noderīga informācija Carguru lietotājiem.
5. Elektriskās mašīnas
VW e-up! – apraksts.
Ar jauno VW e-up! dodies, kur vien vēlies! Efektīvā elektriskās piedziņas sistēma pagarina nobraucamo attālumu līdz pat 260 km. Braukšana, kas rada 0 g izmešu, palīdz samazināt kopējo CO2 apjomu mūsu apkārtējā vidē.
Kā iedarbināt un izslēgt automašīnu.
Ievietojiet atslēgu aizdedzē, nospiediet bremžu pedāli, pagrieziet atslēgu līdz galam un atlaidiet bremžu pedāli. Ja viss ir kārtībā, rīku panelī parādīsies zīme “Ready”. Nav jābaidās, ja nedzirdat motora darbības skaņas - tas ir elektromobilis, motors strādā gandrīz bez skaņas. Braukšanas process neatšķiras no jebkura cita automobiļa ar automātisko pārnesumkārbu. Pārslēdziet pārnesumkārbu režīmā “D” vai “B” un dodieties iekarot pilsētu!

Lai izslēgtu transportlīdzekli, jums jāapstājas. Pēc tam, neatlaižot bremzes pedāli, nomainiet pārnesumkārbas stāvokli “P” režīmā, pagrieziet atslēgu un izvelciet to no aizdedzes. Lūdzu, atstājiet atslēgu cimdu nodalījumā, lai nākamais lietotājs varētu to viegli atrast.

! Ko darīt, ja nevarat iedarbināt automašīnu? Izņemiet atslēgu no aizdedzes, tad ievietojiet to atpakaļ un atkārtojiet procesu, kas aprakstīts iepriekš, no jauna.
Kā uzlādēt automašīnu.
Šo transportlīdzekli var uzlādēt, izmantojot divu veidu pieslēgumus - Type2 un CCS (ātrā uzlāde). Lai uzsāktu uzlādi, atveriet transportlīdzekļa uzlādes vāciņu (atrodas ārpusē, mašīnas labajā pusē, aizmugurē) un noņemiet plastmasas aizsargu. Gadījumā, ja plastmasas aizsargu nevar noņemt, nospiediet durvju atvēršanas pogu Carguru lietotnē vai uz automašīnas atslēgas. Pēc tam pievienojiet uzlādes kabeli (iedegas oranžā LED gaisma pie uzlādes kontaktligzdas) un aktivizējiet uzlādes staciju. Ja process būs veiksmīgs, LED apgaismojums kļūs zaļš.

Ja LED indikators blakus mašīnas uzlādes kontaktligzdai ir oranžā krāsā vai vispār nedeg, mēģiniet uzmanīgi atkārtot kabeļa pievienošanas un uzlādes stacijas aktivizēšanas procedūru.

! Uzlādes kabeli no automašīnas uzlādes kontaktligzdas drīkst atvienot tikai tad, ja LED apgaismojums vairs nedeg oranžā vai zaļā krāsā.
Kā pabeigt uzlādi un atvienot kabeli.
Pirms atvienot uzlādes kabeli ir jāpārliecinās, ka LED indikators pie uzlādes kontaktligzdas vairs nedeg oranžā vai zaļā krāsā. Ja LED indikators turpina degt, nospiediet durvju atvēršanas pogu Carguru lietotnē vai uz mašīnas atslēgas. Kad LED gaismas vairs nedeg, jums ir 30 sekundes, lai atvienotu kabeli.

! Jebkurā situācijā, ja nevarat atvērt mašīnas uzlādes kontaktligzdas plastmasas vāku vai atvienot uzlādes kabeli, nospiediet mašīnas durvju atvēršanas pogu Carguru lietotnē vai uz automašīnas atslēgas.
Kur es varu uzlādēt automašīnu nomas laikā?
Nomas cenā ir iekļauta automašīnas uzlāde visās “Elektrum” uzlādes stacijās. Lai redzētu uzlādes staciju atrašanās vietas, iesakām lejupielādēt “Elektrum” lietotni savā telefonā. Kā arī ar “Elektrum” lietotnes palīdzību jūs varat redzēt, kuras no stacijām pašlaik ir brīvas.

Lai sāktu uzlādi, aktivizējiet uzlādes staciju ar “Elektrum” magnētisko karti, kuru var atrast cimdu nodalījumā kopā ar mašīnas dokumentiem, un pievienojiet uzlādes kabeli. Kad LED indikators kļūst zaļš, ir sākta uzlāde.

Lai pārtrauktu uzlādi, deaktivizējiet uzlādes staciju ar “Elektrum” karti, kuru var atrast cimdu nodalījumā kopā ar mašīnas dokumentiem, un atvienojiet kabeli.

! Carguru automašīnās nav uzlādes kabeļa, tāpēc uzlāde “Elektrum” stacijās ir iespējama tikai vietās, kur ir stacionārais uzlādes kabelis. Stacionārais uzlādes kabelis ir pieejams visiem CCS (ātrā uzlāde) ātrajiem lādētājiem un dažās Type2 tipa uzlādes vietās.
Kur vēl es varu uzlādēt automašīnu?
Nomas laikā uz sava rēķina Jūs varat uzlādēt automašīnu jebkurā elektroauto uzlādes stacijā. Toties, pirms automašīnas uzlādes pārliecinieties, ka Jūsu izvēlētajā vietā ir pieejams uzlādes kabelis. Lai uzlādētu automašīnu mājās, jums ir nepieciešams speciāls elektroauto uzlādes kabelis.
Kā saņemt bonusu par automašīnas uzlādēšanu.
Ir divi veidi kā saņemt bonusu par palīdzību automašīnas uzlādēšanā.

Pirmais - Ja nomas laikā automašīnas uzlādes līmenis ir nokrities zem 40%, un Jūs to uzlādējat (nepabeidzot nomu), tad Jūs automātiski saņemsiet 4 G-coins (“Pro” tarifam 5 G-coins). Lai saņemtu bonusu, elektroautomašīnu ir nepieciešams uzlādēt kā minimums līdz 85%.

Otrais - Ja nomas laikā automašīnas uzlādes līmenis ir nokrities zem 40%, un pirms nomas pabeigšanas Jūs pieslēgsiet automašīnu pie jebkuras “Elektrum” uzlādes stacijas, pabeidzot nomu automātiski saņemsiet bonusā 2 G-coins (“Pro“ tarifam 3 G-coins). Lai saņemtu bonusu, pirms nomas pabeigšanas nepieciešams pārliecināties par to, ka uzlāde ir uzsākusies (mašīnas uzlādes LED indikators deg zaļā krāsā).
Cik ilgi es varu braukt ar pilnu uzlādi?
Ar pilnībā uzlādētu akumulatoru VW e-up! jūs varat nobraukt līdz 260 pat kilometriem.

Neskatoties uz to Jūsu faktiskais nobraukums ir atkarīgs no braukšanas stila, braukšanas ātruma, gaisa temperatūras, pasažieru skaita, reljefa un citiem faktoriem. Norādītais nobraukums atspoguļo vidējo rādītāju, kuru 80% lietotāju sasniedz gada laikā. Vismazāk kilometru var nobraukt uz šosejas, ar vidējo ātrumu, ziemā, zemā temperatūrā.
Papildus jautājumiem, lūdzu, sazinieties ar mums.

info@carguru.lv
+371 273 327 33