Ziņas

Braucam gudri! Ar CARGURU!

Par reģistrācijas procesa svarīgumu auto koplietošanas sistēmā.

Sakarā ar to, ka sabiedrība izrāda interesi par situāciju, kas saistīta ar nesen parādījušos publisko informāciju par to, ka pēdējā laikā arvien biežāki kļuvuši gadījumi, kad ar auto koplietošanas mašīnām brauc cilvēki bez autovadītāja apliecības, vai  izmantojot citu cilvēku lietotāju profilus, esam sagatavojuši izvērstu komentāru par šo tematu. 

Lai izmantotu kādu no auto koplietošanas mašīnām, personai ir jābūt pieejai pie mobilās lietotnes ar kuras palīdzību notiek auto noma. Lai saņemtu pieeju, jaunam lietotājam ir jāiziet reģistrācijas process. Tieši šim punktam mēs gribētu pievērst lielāko uzmanību, jo tieši šajā posmā pieļautas kļūdas, var novest pie tā, ka pie lietošanas tiesībām tiek cilvēks, kas nav tiesīgs sēsties pie stūres, un tādā gadījumā sekas var būt ļoti dramatiskas.

Uzņēmums Carguru piedāvā auto koplietošanas pakalpojumus jau nedaudz vairāk, kā 3 gadus un visu šo laiku mēs pieturējāmies pie pārliecības, ka reģistrācijas process nedrīkst būt tik pat vienkāršs kā, piemērām, reģistrējoties sociālajos tīklos. Jo izveidojot kontu un saņemot apstiprinājumu jaunais lietotājs tiek pie iespējas salīdzinoši vienkārši tikt pie paaugstinātas bīstamības objekta – automašīnas. Un, ja pie lietošanas tiesībām tiek cilvēks, kas nav tiesīgs sēsties pie stūres, tad sekas var būt ļoti dramatiskas. 

Sakarā ar šo, mēs reģistrācijas procesā izveidojām vairākus filtrus, tādā veidā mēģinot mazināt varbūtību, kad pie mašīnas tiek persona, kurai dažādu iemeslu dēļ pie stūres sēsties ir liegts.

Carguru reģistrācijas procesā mēs pieturamies pie sekojošā: 

1) Vecums un stāžs; 

Mēs neapstiprinām personas, kuras ir jaunākas par 21 gadu un kuru automašīnas vadīšanas stāžs ir mazāks par diviem gadiem. 

2) Jaunu reģistrāciju apstiprināšanas laiks; 

Mēs neapstiprinām jaunas reģistrācijas laika posmā no 20:00 līdz 08:00, lai samazinātu emocionālu reģistrāciju skaitu, kad, piemēram, kāds izdomā sēsties pie stūres izejot vakarā no bāra. 

3) Patternu analīze; 

Ir vairāki patterni pēc kuriem var spriest, kad ar lielu varbūtību, persona, kas mēģina piereģistrēties, nav tā, kas būs reālais lietotājs. Tādas reģistrācijas mēs noraidām vai arī, gadījumos, ja neesam pārliecināti, bet aizdomas par noteikumiem neatbilstošu reģistrāciju pastāv, tad lūdzam personīgi ierasties pie mums ofisā. Šeit ir publiski pieejama informācija par šādu gadījumu no mūsu prakses: https://sadursme.lv/aizdomiga-registracija-carguru/

Tie ir galvenie (bet ne vienīgie) pīlāri, pie kuriem mēs pieturamies izvērtējot jaunas reģistrācijas. Papildus tam, mēs sadarbojamies ar mūsu kopienu, veicam ikdienas monitoringu un analīzi ar mērķi identificēt nomniekus, kuri potenciāli var sagādāt problēmas.

Jebkurā gadījumā, kā tirgus dalībnieki, mēs esam satraukti par koplietošanas nozares publisko tēlu un ņemot vērā to, ka nozare strauji attīstās, uzskatām, ka papildus pašregulācijas mehānismiem, būtu apsverama rīcība šādos virzienos:

-       Kopēja informatīvā kampaņa sadarbībā ar CSDD un/vai Rīgas Pilsētas pašvaldību par koplietošanas transporta labas lietošanas praksi un par riskiem, kas ir saistīti ja, piemēram, profils ar vecāku atbalstu tiek nodots nepilngadīgas personas lietošanā.

-       Darba grupa, piemēram, ar Pašvaldības un Valsts Policijas pārstāvjiem, ar mērķi saprast, ko ir iespējams uzlabot no likuma viedokļa, lai pasargātu sabiedrības intereses.