Ziņas

Braucam gudri! Ar Carguru!

Carguru un auto koplietošanai (car sharing) Rīgā paliek 4 gadi!

Pirmajam autokoplietošanas pakalpojuma sniedzējam Rīgā - Carguru, paliek 4 gadi. Tagad reti kuru var pārsteigt ar terminu “auto koplietošana” jeb “car sharing”, un Carguru automašīnas jau sen ir kļuvušas par daļu no pilsētvides. Bet tā nav bijis vienmēr.

  • “Šonedēļ uzņēmumam paliek 4 gadi, un es joprojām atceros, kā 2017. gada 12. maijā es personīgi atstāju Rīgas ielās pirmos divpadsmit Toyota Yaris hibrīdus. Tobrīd mani neatstāja dīvaina sajūta - ņemt un atstāt mašīnas uz ielas, lai tās būtu publiski pieejamas ikvienam?! Atklāti sakot, es biju šaubu un rūpju pilns, jo reti kurš ticēja, ka automašīnu koplietošanai Rīgā ir nākotne. Drīzāk, gluži pretēji, gandrīz visi, ar kuriem es biju runājis, nesaprata, kam tas ir paredzēts un, kas to izmantos. Tagad ir pagājuši 4 gadi, nobraukti miljoniem kilometru, veikti simtiem tūkstošu braucienu un ir desmitiem tūkstošu reģistrētu lietotāju. Šodien es vēlos pateikt Paldies mūsu lietotājiem, jo pateicoties jums, automašīnu koplietošana Rīgā ir iespējama! ”– komentē Vladimirs Reskājs, Carguru vadītājs.

Neskatoties uz pandēmijas radītām izmaiņām mūsu ierastajā dzīvesveidā, Carguru turpina strādāt un attīstīties, paplašinot savu autoparku un padarot pakalpojumu vēl pieejamāku lietotājiem. Vēsturiski uzņēmuma autoparkā bija tikai Toyota hibrīdi. Šī gada sākumā Carguru autoparkā parādījās elektromobiļi VW e-up!, taču sadarbība ar Toyota turpinās un pēdējo divu mēnešu laikā katru nedēļu Rīgas ielās parādās jaunas šī zīmola automašīnas.

  • “Šogad mēs plānojam dubultot savu autoparku un priecēsim lietotājus ar jauniem automašīnu modeļiem. Jau nākamajā mēnesī mēs plānojam atjaunināt Carguru lietotni, padarot to vēl ērtāku. Mēs vienmēr esam centušies iepriecināt mūsu lietotājus, un šis gads nav izņēmums.” – saka Vladimirs Reskājs.

Attālinātais darbs, kas vēl nesen bija reta parādība lielākajai daļai uzņēmēju, ir kļuvis par piespiedu tehnoloģiju darba procesu organizēšanai, pakāpeniski iesakņojoties pēc-Covid-19 realitātē. Arvien vairāk cilvēku izvēlas elastīgu darba laiku, finansiālo un ģeogrāfisko neatkarību. Mūsdienu cilvēku dzīvē pamazām tiek ieviesta jauna patēriņa filozofija, un automašīnu koplietošana kļūst arvien pieprasītāka un daudziem jau daļa no dzīvesveida. Īstermiņa īre ir ērta un izdevīga ne tikai privātpersonām, bet arī uzņēmumiem. Arvien vairāk uzņēmumu kļūst par Carguru korporatīvajiem klientiem, aizmirstot par līzingu, apdrošināšanu, automašīnu tehnisko apkopi, degvielas cenām, autostāvvietu un citām izmaksām, kas saistītas ar autoparka uzturēšanu.

Dalīšanās ekonomikā patērētāju vēlmes nenosaka īpašumtiesības, bet ērtība un mobilitāte, kā arī izdevīgāki cenas nosacījumi. Svarīgs ir arī vides aspekts, kam ir svarīga loma Carguru filozofijā. Padarīsim Rīgu zaļu kopā!